Ethereum Classic zapewnia obróbkę DeFi z owijanym ETC

Ethereum Classic chce grać w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi) łańcucha blokowego, od którego kontrowersyjnie dzieli się w 2016 roku.

Ogłoszona w środę informacja że Ethereum Classic Labs, największy kibic łańcucha blokowego ETC, wydał Wrapped ETC (WETC) – token ERC-20, który pozwala posiadaczom ETC uczestniczyć w opartych na Ethereum usługach DeFi, takich jak handel, wypożyczanie i pożyczanie.

„Chcieliśmy mieć pewność, że ETC będzie mogła przejść do innego ekosystemu i korzystać z różnych aplikacji na jego szczycie“, powiedział James Wo, założyciel i prezes ETC Labs. „Spodziewam się, że co najmniej 10% posiadaczy ETC będzie chciało uczestniczyć i korzystać z WETC“.

Owijanie jest aktem przejęcia aktywów z łańcucha blokowego, takich jak bitcoin i wydanie równoważnej reprezentacji na innym łańcuchu blokowym, takim jak Ethereum. Wrapped Bitcoin (WBTC), na przykład, jest tokenem ERC-20, który jest wspierany na zasadzie 1:1 z bitcoin przechowywane w rezerwie przez wykwalifikowanego powiernika BitGo Trust. Niedawno Zcash ogłosił zapakowaną, przygotowaną przez DeFi-ready wersję prywatnej monety.

Dowiedz się więcej: Moneta Privacy Coin Zcash zadebiutowała w ‚pakiecie‘ z Tokensoft i Anchorage.

Wo z ETC Labs zwróciło uwagę, że tokeny WBTC są wspierane i gwarantowane przez BitGo, jednostkę centralną. „To, co tutaj zrobiliśmy, to wykorzystanie inteligentnej umowy, dzięki której ludzie mogą łatwo wymieniać ETC na WETC za pomocą inteligentnej umowy, która jest całkowicie zdecentralizowana“, powiedział.

Podobnie jest w przypadku tBTC z Thesis i renBTC z Ren

WETC może być przenoszony lub przechowywany w każdym portfelu lub mechanizmie pamięci masowej kompatybilnym z ERC-20,“ powiedział Wo. Pod maską, ChainBridge, zdecentralizowana aplikacja, która współpracuje zarówno z łańcuchem blokowym Ethereum Classic, jak i siecią główną Ethereum, pozwala na przenoszenie tokenów ETC do sieci głównej Ethereum przez mostek. Następnie określona ilość ETC jest blokowana w inteligentnej umowie, a odpowiednia ilość WETC jest wybijana na Ethereum.

Premiera WETC następuje po uruchomieniu mostu DAI-ETC, powiedział Wo, który umożliwia użytkownikom ETC dostęp do MakerDAO’s dai, popularnego stabilizatora w DeFi.

Nowe początki

Ethereum Classic ma coś w rodzaju szachownicy historii, począwszy od pojawienia się w lipcu 2016 roku z widelca Ethereum, który nastąpił po niesławnym hacku DAO.

ETC, która dziś handluje na poziomie około 5 dolarów, w grudniu 2017 r. osiągnęła rekordowy poziom 47 dolarów, w dużej mierze dzięki entuzjastycznemu wsparciu inwestora kryptońskiego Barry’ego Silberta, dyrektora generalnego Digital Currency Group, który jest również właścicielem CoinDesk. W związku z tym, rodzimy składnik aktywów Ethereum, eter (ETH), jest obecnie wyceniany na prawie 500 USD.

Blokada ETC została poddana serii 51% ataków w sierpniu. Wo zgodził się, że pojawienie się WETC pomoże odbudować reputację ETC.

„Powiem, że w tej chwili sieć ETC jest bardzo bezpieczna, więc można jej zaufać“, powiedział. „Bezpośrednio budujemy aplikacje na sieci ETC, jak również używamy WETC do przejścia przez sieć Ethereum.“

Czytaj dalej: Ethereum Classic Labs Airs Nowy plan powstrzymania przyszłych ataków 51%.

W każdym razie, Wo widzi świetlaną przyszłość, ponieważ ETC trzyma się swoich dział górniczych proof-of-work (PoW), podczas gdy Ethereum wyrusza na trudny i przedłużony skok do proof-of-stake (PoS).

„Nie wszyscy ufają PoS. Niektóre projekty wierzą w PoW“, powiedział Wo. „Więc sądzę, że niektóre z ekosystemów będą prawdopodobnie trzymać się ETC lub innych wersji PoW łańcucha blokowego, który może zrobić inteligentne kontrakty.“

Korekta (18 listopada, 15:14 UTC): Technicznie, Ethereum „rozwidlił się“ z tego, co stało się Ethereum Classic. Paragraf otwierający został zmodyfikowany, aby uczynić to bardziej przejrzystym.