Saudyjski ekspert twierdzi, że Bitcoin jest pierwszorzędnym narzędziem spekulacyjnym

Saudyjski ekspert nazwał Bitcoin pierwszorzędnym narzędziem spekulacyjnym
Ekspert powiedział, że kryptowaluty mogą mieć miejsce, jeśli ceny będą ustalane przez banki centralne.

Wiodąca waluta cyfrowa, Bitcoin (BTC), napotkała wiele zastrzeżeń podczas swojej wczesnej fazy rozwoju. Jednak kryptowaluta zdołała pobić rekordy dzięki parabolicznemu wzrostowi wartości, obalając opinie wielu krytyków, że technologia ta jest skazana na porażkę. Pomimo tego, że znane firmy zaczynają traktować kryptowalutę jako aktywo rezerwowe, niektórzy ludzie nadal uważają, że nie warto w nią inwestować.

Jak opowiadał Al-Buainain, w początkowym okresie Bitcoin Era był zasadniczo używany do transferu pieniędzy denominowanych w USD, unikając jednocześnie scentralizowanych instytucji finansowych. Jednakże, narracja uległa zmianie, ponieważ kryptowaluta jest obecnie postrzegana jako niezależna waluta cyfrowa, która czerpie swoją wartość z popytu i podaży. Ekspert z Arabii Saudyjskiej wspomniał również, że kryptowaluta nadal nie jest zatwierdzona przez wiele banków.

Jeden z ekspertów finansowych z Arabii Saudyjskiej stwierdził niedawno, że Bitcoin stanowi znaczące ryzyko i narzędzie spekulacyjne.

Podczas rozmowy z lokalnym serwisem informacyjnym Arab News, saudyjski ekspert finansowy i były bankier, Fadhel Al-Buainain, odrzucił wiodącą kryptowalutę jako posiadającą „znaczące ryzyko“. Zauważył, że kryptowaluta jest „pierwszorzędnym narzędziem spekulacyjnym“, ponieważ nie ma żadnego wsparcia, ani od mocarstw gospodarczych, ani rezerw gotówkowych. Jest to w przeciwieństwie do walut fiat, takich jak dolar amerykański, euro, itp. których mechanizm wyceny opiera się na rządzie.

Wartość Bitcoin powinna być ustalana przez banki centralne

„Ryzyko związane z Bitcoin jest duże i znaczące“ – powiedział Al-Buainain. „Pierwszym ryzykiem jest to, że nikt nie wie, jak to się zaczęło i skąd czerpie swoją siłę. Kolejnym ryzykiem jest to, że nie jest on związany z żadnym bankiem centralnym lub instytucją finansową, która go gwarantuje.

Podsumowując, Al-Buainain jest zdania, że waluty cyfrowe takie jak Bitcoin są niepraktyczne w użyciu, ponieważ ich wartość nie jest określana przez rząd lub banki centralne. W związku z tym, rynek może być łatwo manipulowany w tej formie. Kryptowaluty będą miały swoje miejsce tylko wtedy, gdy ich wartość będzie mogła być określona przez władze.