ZACZYNA SIĘ KOREKTA BITCOIN: JAK BARDZO CENY MOGĄ TYM RAZEM SPAŚĆ?

Rozpoczęła się długo oczekiwana korekta w Bitcoinie (Ticker: BTCUSD). Ale, według weterana kupca Jonny’ego Moe, nie jest to powód do żałoby dla byków.

Analityk przewidywał, że wiec krypto walutowy benchmarku zostanie wznowiony po tym, jak inwestorzy dzienni zabezpieczą swoje krótkoterminowe zyski na poziomie 12.000 dolarów. Stwierdził, że Bitcoin Rush spada w kierunku konkretnego, rosnącego poziomu wsparcia linii trendu. Ten poziom cen jest częścią formacji trójkąta wzrostowego, co technicznie wskazuje na kontynuację trendu wzrostowego Bitcoin’a.

14 BTC & 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
„Na pewno nie z lasu, ale BTC [jest] naprawdę ładnie ustawić się na 4h z tym plecami do tyłu Doji / pinceta wygląd“, powiedział Moe. „Odwrócenie tutaj zaczyna ładnie wyglądać na ewentualny trójkąt wznoszący się, którego ostatnio dużo rysowałem, ale oni po prostu nadal malują.“

bitcoin, kryptokurrency, btcusd, xbtusd, btcusdt, crypto
Wykres Bitcoin przez TradingView.com pokazuje jego pogrążanie się w kierunku tzw. wsparcia dla trójkąta

To, co pokazuje wykres, to przyzwoita presja zakupowa w pobliżu dolnej linii trendu. Służy jako historyczny sentyment, który obiecuje, że w nadchodzących sesjach cena powróci do poziomu oporu bliskiego 12 000 dolarów. Niemniej jednak, niepowodzenie w utrzymaniu wsparcia rosnącego oznacza również więcej bólu dla byków Bitcoin – 10,500$-retest, bardziej prawdopodobne.

Argument ten wydaje się słuszny, zwłaszcza gdy w grze jest coś więcej niż tylko czynniki techniczne. Bitcoin kompleksowo dostosowuje się do tego, co dzieje się na rynkach światowych.

BODZIEC, SZCZEPIONKA

Ostatni spadek BTCUSD nastąpił w sesjach, podczas których również złoto (Ticker: XAUUSD) wycofywało się gwałtownie ze swojego wszechobecnego haju wynoszącego około 2.075 dolarów za uncję. FT podała, że popyt na bezpieczne aktywa spadł, ponieważ inwestorzy ponownie ocenili swoje perspektywy inflacyjne po opóźnieniu drugiego pakietu stymulacyjnego w USA.

Według raportu Bloomberga, rajdy „safe-haven“ spowolniły również nadzieję, że Rosja mogła opracować skuteczną szczepionkę COVID. Podniosło to ostatecznie apetyt na ryzykowne aktywa, pozostawiając instrumenty zabezpieczające takie jak złoto w swobodnym spadku.

„Wczoraj wieczorem pojawiła się prawdziwa wiadomość o rosyjskiej szczepionce Covid-19, która była wskazówką dla niektórych inwestorów, aby czerpać zyski ze swoich pozycji w złocie i wskoczyć z powrotem na akcje“ – powiedział Gavin Wendt, starszy analityk zasobów w MineLife Pty. „To gra wysokiego ryzyka, ale jeśli siedzisz na zyskach, to jest to całkiem rozsądna strategia“.

KORELACJA BITCOIN-ZŁOTA

To samo odnosi się do Bitcoin, który mniej więcej dostosował rynek złota do swoich zysków i strat. Obecnie realizowana korelacja między nimi jest prawie zawsze wysoka, co pokazuje, że Bitcoin prawdopodobnie pozostanie podatny na te same podstawy makro, które wpływają na metal szlachetny.

Bitcoin, kryptokur waluta, btcusd, xbtusd, btcusdt, krypto, złoto
Wykres Bitcoin-złoty przez Skew.com pokazuje, że ich korelacja jest bliska nowemu wyżowi w skali roku

A analitycy oczekują, że złoto wkrótce wznowi swój rajd.

„Długoterminowe perspektywy dla złota i srebra pozostają pozytywne“, powiedział analityk Commerzbanku Carsten Fritsch. „Ceny zaczną prawdopodobnie znowu rosnąć, jak tylko skończy się obecna korekta.“

To jest zgodne z tym, co pan Moe powiedział o Bitcoinie. Podsumowując, krypto waluta kontynuuje cel 12.000 dolarów jako krótkoterminowy cel wzrostowy, z zamiarem kontynuowania rajdu poza wspomnianym poziomem.